Vyjádření zastupitele Patrika Christiana Cmoreje ke kauze bilboardů hejtmana Šulce

30. září 2008 v 11:04 | převzato |  aktuality z Janova
Makejte gadžové, ať se máme lip
Velmi rád bych se touto cestou vyjádřil ke kampani hejtma­na Ústeckého kraje Ing. Jiřího Šulce.
Jiří Šulc sklidil kritiku, že v předvolební kampani použil ná­pis z jednoho domu v Janově.V létě tohoto roku mne oslovili obyvatelé Luční ulice, č.p. 325. Stěžovali si v jakých podmínkách jsou nuceni žít. Během mé návštěvy tohoto vchodu na podlaze společných prostor leže­ly injekční stříkačky, pokálená dětská plena a neuvěřitelný ne­pořádek. Problémy tohoto vchodu začaly s masivním přílivem nových Romů do Janova. Jejich přílivu se nevyhnuli ani oby­vatele zmiňovaného vchodu. Pro slušné lidi v tomto vchodě na­stal čas teroru. Drzost některých romských obyvatel neznala hranic.Jednoho dne se na zdi tohoto panelového domu objevil nápis:" Makejte gadžové, ať se máme lip,"
0 chování romských obyvatel zmiňovaného domu vyšel v letních měsících článek v Deníku mostecka, v něm redaktorka zveřejnila nápis, který je nyní tak diskutovaným tématem. ' Volební tým hejtmana na základě tohoto článku provedl místní šetření. Zjištění použil .ve své kampani. Zaráží mne kritika, kterou sklidil. 0 to více nesouhlasím, s vyjádřením některých oslovených lidí, že hejtmanovo chování hraničí s rasismem.
Kritikům pokládám otázku: Co jsou lidé, kteří na zeď napsa­li výše uvedenou větu? Z mého pohledu jsou právě oni rasisté. Vysmívají se lidem, kteří do sociálního systému odvádějí ne­malé částky, jejichž větší část je právě směřována na jejich adresu. Jako komunální politik ( nejsem členem ODS) bych mohl jednání hejtmana kritizovat, protože je členem jiné strany. Opak je pravdou.
Znám pozadí této kontroverzní kampaně, a proto touto ces­tou s ní veřejně souhlasím.
Nejsme rasisté, jsme pouze lidé, kteří chtějí klidný, bezpečný a čistý domov
Patrik Christian Cmorej
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama